Szyby sterowane telefonem – bezużyteczny trend czy nowy sposób na chronienie prywatności?

Od dłuższego czasu na różnych stronach internetowych poświęconych projektowaniu i urządzaniu wnętrz oraz portalach z nowinkami technologicznymi wszyscy piszą o najnowszym rozwiązaniu – są to szyby sterowane telefonem. Nie wszyscy jednak wiedzą do końca, na czym ono polega oraz jak może ułatwić życie codzienne. Czy zatem folia kontrolowana za pomocą aplikacji jest bezużytecznym trendem czy też rewolucyjnym i nowoczesnym rozwiązaniem w aranżowaniu wnętrz? Jakie korzyści może przynieść taki wybór dla swojego domu?

Szyby sterowane telefonem – skąd taki trend?

Na różnych stronach internetowych ludzie piszą o szybach, które można sterować za pomocą telefonu, nie jest to jednak dokładne określenie. Mowa o folii elektrycznej, która naklejana jest na każdy rodzaj okien, nawet tych, które znajdują się w naszym domu już od kilku czy kilkunastu lat. Jest niezwykle cienka i przezroczysta, dzięki czemu nie zniekształca widoku za oknem oraz nie męczy oczu. Można ją aktywować właśnie za pomocą dedykowanej jej aplikacji w telefonie lub też specjalnego pilota.

Jeśli ją włączymy, cała powierzchnia okien oklejona folią stanie się mlecznobiała i lekko matowa. W równie łatwy i szybki sposób można ją dezaktywować, ponownie używając do tego telefonu lub aplikacji. Folia kontrolowana za pomocą aplikacji cieszy się tak ogromną popularnością właśnie z powodu tego, że jest łatwa i prosta w obsłudze. To niejedyne zalety.

Folia kontrolowana za pomocą aplikacji – wykorzystanie

Internauci, którzy twierdzą, że szyby sterowane telefonem są jedynie nowym gadżetem, z pewnością nie doczytali, jak szerokie zastosowanie znajdują one w życiu codziennym. Służą przede wszystkim do ochrony prywatności we wnętrzach swojego domu, które w obecnych czasach jest czasami bardzo utrudnione – jeśli nasze okna wychodzą tuż na drogę lub okna sąsiada, trudno czuć się we własnym domu komfortowo i swobodnie. Rozwiązaniem staje się wtedy elektryczna folia kontrolowana za pomocą aplikacji, która w dowolnym momencie może zmienić się na mlecznobiały kolor, chroniąc naszą prywatność. Przeczytaj o niej klikając tutaj.

Kolejną zaletą, która sprawia, że ludzie coraz częściej decydują się na szyby sterowane telefonem, jest to, że są w pełni hipoalergiczne. Oznacza to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych firanek, zasłon i rolet nie zbierają kurzu oraz roztoczy, co jest bardzo wskazane dla osób z różnego rodzaju alergiami. Są także dużo bardziej bezpieczne dla zwierząt takich jak psy i koty. Tak więc szyby sterowane telefonem z pewnością ułatwią nasze życie.