Najlepsze płatne szablony wordpress – Czym się kierować przy zakupie?

Śmiało można powiedzieć, że w sferze płatnych szablonów WordPress panuje duże przekłamanie. Osoby sprzedające gotowe szablony często zachęcają nas możliwością swobodnej edycji, dużą liczbą gotowych schematów i modułów. Z punktu widzenia osób zaawansowanych, takie rozwiązanie często związane jest z utratą istotnych korzyści płynących z utrzymania prostoty i wdrożenia autorskich metod. W poniższym wpisie postaramy się odpowiedzieć jak tego uniknąć i które najlepsze płatne szablony wordpress wybierać.

Czym charakteryzują się dobre płatne szablony WordPress?

Przede wszystkim dobry szablon jest zgodny z najnowszymi standardami. Warto tutaj zauważyć, że wraz z rozwojem technologii i designu, szablony zaczęły stawać się „bloated”, czyli przepakowane niepotrzebnymi funkcjonalnościami, które zamiast poprawiać doświadczenie użytkownika, niepotrzebnie je komplikują. Przykładem może być slider umieszczany na stronie głównej niezoptymalizowany pod względem schema (mikrodanych), wydajności i faktycznej użyteczności.

Dobry szablon jest zaprojektowany w sposób optymalny pod każdym względem, nie tylko wizualnym i edytorskim. Przez wizualność mamy na myśli skupienie się wyłącznie na tym aspekcie kosztem innych jak użyteczność, szybkość ładowania i łatwość poruszania się po witrynie. Przez możliwości edycyjne dodatek w postaci rozbudowanych edytorów WYSIWYG, które dołączają do naszej strony ogromną liczbę obciążających, wcale niepotrzebnych plików z rozszerzeniami .js i .css.

Kolejnym problemem jest kiepska optymalizacja pod względem SEO i stworzenie szablonu na zasadzie zależności aniżeli od początku przy użyciu wbudowanych w WordPressa interfejsów. Bardzo często po zakupie spotykamy się z potrzebą, a nawet przymusem zainstalowania kilkunastu dodatkowych wtyczek.

Które najlepsze płatne szablony wordpress opłaca się kupić?

1. Divi – to uniwersalne rozwiązanie pozwalające na samodzielne utworzenie szablonu takiego, jak sami zaplanujemy. Przy zakupie tego edytora otrzymujemy 80 gotowych szablonów opartych jedynie na 3 dołączonych wtyczkach. Strony zbudowane przy użyciu edytora Divi, jeśli nie posiadają przesadnie dużych obrazków, ładują się w ciągu 1 – 2 sekund.

2. Astra Pro – szablon, który sprzedał się w dziesiątkach tysięcy kopii. Dostępna w trzech wersjach: Astra Pro, Agency Bundle i Mini Agency Bundle, posiada pełne wsparcie techniczne, opcjonalny edytor WYSIWYG, oficjalne wsparcie dla większości nowoczesnych wtyczek i w zależności od wersji 20 lub 50 gotowych makiet, na których oprzemy swój design. W edług Google Page Speed Insights ładuje się w mniej niż 2,5 sekundy.

3. MagPlus – jeden z niewielu szablonów, które mogą pochwalić się dedykowanym systemem do obsługi Cache, zgodnością z RODO, gotowością do przetłumaczenia i ponad 40 makietami do swobodnej edycji. Magplus obsługuje standard AMP, przez co strona na urządzeniach mobilnych ładuje się w ułamku sekundy.

4. SEO-WP – jak nazwa wskazuje to szablon dla WordPressa, który zwykły system zarządzania treścią zamienia w zoptymalizowaną dla wyszukiwarek maszynę do obsługi klientów i ich zamówień. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób poszukujących gotowca z wcześniej przygotowanymi ikonami, zoptymalizowanymi widgetami do mediów społecznościowych i wbudowanym narzędziem do sprawdzania własnej pozycji w wynikach wyszukiwania. Najchętniej wybierany przez freelancerów, małe agencje interaktywne oraz klientów chcących mieć wszystko w jednym miejscu.

Więcej informacji o najlepszych płatnych szablonach znajdziesz w tym artykule.