AI, deep learning i nowe chipy Intela

O tym, że AI i deep learning to przyszłość komputerów (i to bardzo nieodległa przyszłość) już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Do tej pory jednak w dużej mierze ta software’owa przyszłość opiera się na hardware’owej przeszłości. Czyli generalnie, nowoczesne oprogramowanie ograniczone jest przez standardową technologię. Ale w przeciągu kilku lat może się to bardzo zmienić.

Niedawno bowiem Intel zakupił Nervana Systems i zaczyna poważnie inwestować w rozwój chipów specjalnie stworzonych dla programów pracujących w oparciu o deep learning.

Sama Nervana już wcześniej planowała wypuścić swoje najnowsze chipy (Nervana Engine), wielokrotnie mocniejsze od innych obecnych na rynku, na początku 2017. Teraz, gdy do gry wszedł Intel, chipy kolejnej generacji mogą być jeszcze lepsze oraz stać się równie powszechne jak aktualnie tradycyjne (niedługo – staroświeckie) chipy Intela.

Pozostaje nam więc poczekać rok, dwa i cieszyć się nowymi możliwościami, które pojawią się dzięki połączeniu Nervan’y z Intelem.

Więcej o Nervana Systems:
https://www.nervanasys.com/home/