Dron – listonosz, który lata i jeździ

Technologie związane z dronami rozwijają się coraz bardziej i zbliżają do momentu, w którym będą mogły zostać wykorzystane przy transporcie przesyłek. Do tej pory większość firm zajmowała się głównie aspektami związanymi z lotem, gdyż te wydają się najbardziej skomplikowane. Firma Advanced Tactics postanowiła jednak dopracować kwestię ostatniej fazy dostarczenia przesyłki do drzwi (nie tak jak na zdjęciu, ale podobnie – patrz poniżej).

Wcześniej widzieliśmy już pomysły w stylu zrzucania przesyłek na spadochronach czy opuszczania ich na linie. AT postawiło na transport bardziej tradycyjny. Ich nowy dron potrafi latać i jeździć. Dzięki temu może odebrać przesyłkę z magazynu, wzbić się w przestworza i dolecieć do adresata oraz na miejscu wylądować (np. na ulicy) i dojechać do samych drzwi dostarczając przesyłkę w nienaruszonym stanie.

O tym czy taki pomysł na dostarczanie przesyłek przy pomocy dronów się przyjmie dowiemy się pewnie w przeciągu najbliższych lat. A tymczasem możemy śledzić kolejne pomysły producentów autonomicznych maszyn latających.

Więcej:

http://blogs.discovermagazine.com/lovesick-cyborg/2017/03/30/panther-drone-delivers-package-by-air-and-land/