Rozciągające się giętkie tablety – dwa kroki w przyszłość

Już wkrótce na rynku mają pojawić się urządzenia elektroniczne, które będzie można zginać niczym gumę. To jednak nic w porównaniu do osiągnięcia naukowców z Michigan State University.

rozciagliwe-tablety

Zespół profesora Wanga stworzył materiał, który nie tylko jest giętki, ale jednocześnie rozciągliwy. Takie właściwości materiału zawierające obwody elektryczne otwierają gigantyczne możliwości dla producentów smartfonów, tabletów, opasek monitorujących zdrowie i całej gamy różnych produktów, które mogłyby zyskać na możliwości zwijania, rozciągania, zginania.

Na razie materiał ten jest dopiero w fazie eksperymentalnej, niemniej jednak fakt, że udało się go stworzyć dzięki drukowi 3d może dawać szansę na tanią i szybką produkcję tego typu materiału w przyszłości.

W najbliższym czasie czeka więc na nas wiele nowych rozwiązań, począwszy od prawie całkowicie przezroczystego iPhone, którego eksperci spodziewają się już pod koniec 2017 (lub na początku 2018) roku, poprzez giętkie tablety, a w końcu za kilka lat pewnie i te rozciągające się urządzenia elektroniczne.