Urządzamy sypialnię- jakie meble będą nam potrzebne?

Projektując sypialnię powinniśmy przede wszystkim kierować się własną wygodą. Do sypialni rzadko zapraszamy gości, a pomieszczenie to raczej jest uznawane za strefę intymną, w której wypoczywamy lub też przygotowujemy się do wyjścia. Tym samym, nieocenione będzie tutaj praktyczne podejście do wyboru mebli, które tutaj postawimy.

Zastanawiając się, jakie meble wybrać do sypialni weźmy pod uwagę ilość rzeczy, które będziemy chcieli tutaj przechowywać- na przykład pod kątem tego, czy dysponujemy dodatkową garderobą- a także powinniśmy przemyśleć, jak duże łóżko nas interesuje. Łóżko jest bowiem najistotniejszym meblem w sypialni, który jednocześnie może nam skraść dużo wolnej przestrzeni.

Drewniane meble- strzał w dziesiątkę

Doskonałym wyborem będą meble wykonane z litego drewna. Takie meble od zawsze były synonimem jakości i solidności wykonania. I tak naprawdę- dalej tak jest. Stoją one w opozycji do mebli z płyt wiórowych, a różnice pomiędzy tymi dwiema propozycjami naprawdę są widoczne gołym okiem. Meble drewniane mogą mieć nowoczesny wygląd i prezentować się jako proste, minimalistyczne fronty z niewielką ilością zdobień. Jeśli jednak czujemy pociąg do klasyki, rzeźbionych listew i dekorów- i takie propozycje do romantycznej sypialni znajdziemy w ofercie producentów.

Z wykorzystaniem mebli drewnianych można stworzyć przytulną przestrzeń sypialnianą, która przez długie lata użytkowania będzie się dobrze prezentować. Meble drewniane doskonale bowiem radzą sobie z upływem czasu, a jeśli kiedykolwiek zapragniemy dokonać jakichś zmian- dobrze jest mieć na uwadze, że meble z drewna bardzo dobrze poddają się różnego rodzaju procesom renowacji. Tak naprawdę, jedyną rzeczą, która może im zaszkodzić to zbyt duża ilość wilgoci.

Obszerna szafa, wygodna komoda- jakie meble do sypialni?

W kolekcjach meblarskich przeznaczonych do urządzania sypialni znajdziemy tak naprawdę trzy podstawowe meble, które zazwyczaj umieszczamy w takim właśnie pomieszczeniu. Są to drewniane meble w postaci ramy łóżka z zagłówkiem oraz wymiennym materacem (ewentualnie także ze specjalnym miejscem do przechowywania pościeli), duża i pojemna szafa na ubrania, a także drewniana komoda. To, jak duże i pakowne będą te meble zależy od wybranego przez nas ich projektu, ale też oczywiście od ilości miejsca, jakim dysponujemy. Warto zachować ważną zasadę proporcjonalności tak, aby rzeczywiście czuć się w tej przestrzeni dobrze.

Zastanawiając się, jakie meble do sypialni okażą się tymi najbardziej funkcjonalnymi, można także zdecydować się na niewielką konsolę lub też sekretarzyk z chowanym pufem, który to mebel doskonale sprawdzi się jako toaletka oraz miejsce do przechowywania kosmetyków. Mebel, wzbogacony o dodatkowe, spore lustro to marzenie wielu kobiet, które można spełnić nawet w sypialni o niewielkim metrażu mądrze dobierając rozmiary mebli, jakie będą miały się tutaj znaleźć. Sypialnia to także miejsce na wygodny fotel do czytania lub też fotel bujany, który umili nam codzienny odpoczynek w tym pomieszczeniu.