Najciekawsze innowacje technologiczne 2017 – pierwsze listy już w sieci

Jeżeli lubicie być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, to pewnie ucieszy Was informacja, że powstały już pierwsze zestawienia najciekawszych nowinek technologicznych z 2017 roku.

Całą listę znajdziecie tutaj:
https://www.popsci.com/best-of-whats-new-list-2017

Mnie najbardziej spodobały się:
Osobisty analizator promieni słonecznych (My UV Patch), który dba o to, żebyśmy się za bardzo nie opalili. Jest to elektroniczny plaster (ma 50 mikrometrów grubości), który zmienia kolor pod wpływem promieni słonecznych i ma dedykowaną sobie aplikację na smartfony. Jak zrobimy zdjęcie plastra, to apka powie nam czy mamy się posmarować kremem, schować się do cienia czy możemy dalej leżeć plackiem na plaży. Myślę, że wielu osobom może to pomóc (i to całkiem serio).

Narty, które można złożyć na pół, tak że zajmują niecały metr długości, a przy tym nie stają się mniej wytrzymałe.

Kuchenka, która sama gotuje przyglądając się produktom dzięki specjalnym kamerom, wyposażona w sztuczną inteligencję, która dba o to, aby jedzenie się nie przypaliło, ani nie było niedogotowane. Wystarczy tylko położyć danie np. na patelnię i czekać, aż kuchenka zrobi swoje, a później cieszyć się idealnie wypieczonym kurczakiem z ziemniaczkami w mundurkach (lub czymś w tym stylu :)).

Polecam całą listę, bo można tam znaleźć naprawdę niezłe ciekawostki. A jak ktoś wie o jakiejś innej ciekawej liście, to podzielcie się.