Czym są domy segmentowe i jakie mają zalety?

Istnieje wiele nowoczesnych technologii budowlanych, które pozwalają na sprawne wznoszenie funkcjonalnych i energooszczędnych budynków. Najlepszym przykładem są tutaj domy segmentowe, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Z czego to wynika? I czym tak naprawdę są domy segmentowe? Sprawdźmy!

Co to są domy segmentowe?

Domy segmentowe, nazywane również systemowymi, to budynki wznoszone w nowoczesny sposób. Powstają one z gotowych, prefabrykowanych elementów, które powstają w zakładzie produkcyjnym. Mowa tu o ścianach, stropach oraz innych większych częściach konstrukcyjnych, które po dopasowaniu do potrzeb inwestora trafiają na plac budowy, po czym – na ułożonych wcześniej fundamentach – łączone są w jedną całość.

Efekt? Domy segmentowe powstają o wiele szybciej niż budynki wznoszone tradycyjnymi metodami, co ma również przełożenie na ich koszty. Inwestorzy mogą zdecydować się zarówno na budowę obiektów w stanie surowym, jak i zamkniętym, deweloperskim czy pod klucz – w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jakie zalety mają domy segmentowe?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, domy segmentowe – ze względu na wykorzystanie gotowych elementów – wznosi się o wiele szybciej niż te murowane. W praktyce prace mogą zostać zakończone po zaledwie 3-4 miesiącach, co sprawia, że technologia ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem inwestorów. Krótki czas budowy idzie w parze z mniejszym kosztem – nawet o kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

To jednak nie wszystko. Domy segmentowe posiadają również wiele innych zalet, do których zaliczamy przede wszystkim:

  • dużą dowolność projektową – to inwestor decyduje o tym, jakie mają być cechy i parametry domu, co daje niemal nieograniczone możliwości związane ze wznoszeniem wymarzonego budynku;
  • dużą wytrzymałość – domy segmentowe powstają na bazie konstrukcji drewnianych i stalowych, a ich elementy są bardzo pieczołowicie przygotowane i zabezpieczone zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi;
  • możliwość wznoszenia obiektu o dowolnej porze – dotyczy to domów kanadyjskich, nazywanych również szkieletowymi, które można budować nawet zimą i bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz.

Wszystko to sprawia, że na domy segmentowe stawia coraz więcej osób. To spora oszczędność i rozwiązanie dla tych osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego wymarzonego lokum.

Komu zlecić budowę domu segmentowego?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój dom segmentowy będzie funkcjonalny, trwały i energooszczędny, powierz prace firmie, która specjalizuje się w tej technologii i posiada odpowiednie doświadczenie. Dobrym przykładem jest tu drewdom.com – przedsiębiorstwo oferujące nowoczesne domy szkieletowe i segmentowe. Specjaliści firmy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy, a także sprawne i terminowe zakończenie budowy. Nie czekaj i spełnij marzenie o własnym domu już dziś!