Jakie są najczęstsze usterki telefonów i ile kosztuje ich serwis?

Twój smartfon odmówił posłuszeństwa? Zanim zaczniesz panikować i odwiedzisz najbliższy serwis telefonów warto zorientować się ile prawdopodobnie wyniesie naprawa oraz czy ma ona w ogóle sens. Dobrze też poznać średnie ceny usług związanych z naprawą telefonów, aby nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszta, które mogą być naprawdę duże. O tym oraz innych kwestiach przeczytasz w poniższym artykule.

Serwis telefonów, który ratuje życie

 

Telefon to obecnie coś znacznie więcej, niż tylko urządzenie do dzwonienia. Służy nam również do pracy, rozrywki oraz wielu innych spraw, jakie zajmują ważne miejsce w naszym życiu. To okno na świat, a przede wszystkim na internet, jaki coraz bardziej przenika w naszą codzienność. Nie dziwi zatem, że nawet najmniejsza jego usterka może stać się prawdziwym dramatem i zmusić nas do wizyty w serwisie telefonów w rodzaju krakowskiego www.serwis-krakow.pl, lub innych, które jak grzyby po deszczu wyrastają na rynku wraz z tym jak wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne i szybkie naprawy. Ich cena jest jednak często naprawdę wygórowana. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju usterki, jaka dotknęła nasze urządzenie. Z zasady naprawa telefonów, jaka nie wymaga zanurzenia się w jego „wnętrznościach” jest zwykle tańsza, niż ta która dotyczy zewnętrznych części urządzenia, jak np. gniazdo ładowania, czy ekran. Od tej zasady są jednak wyjątki. Poniżej piszemy szczegółowo o kosztach naprawy w przypadku najczęstszych awarii.

Ile kosztuje naprawa telefonów?

 

Najczęstszą usterką związaną ze smartfonami jest pęknięcie ekranu. Pół biedy, jeśli uszkodzimy tylko samą powierzchnię – telefon będzie po prostu mało estetycznie wyglądał. Gorzej gdy wpłynie to na działanie panelu dotykowego. Jego naprawa wyniesie nas dużo więcej. Jakich zatem konkretnie cen możemy się spodziewać? Otóż wymiana wyświetlacza się w granicach 100 – 1500 złotych.

 

Druga z najczęstszych usterek telefonowych to zepsucie się gniazda ładowania, bez którego nasz smartfon po prostu nie będzie działał. O ile o wymianę ekranu możemy pokusić się sami – tylko w wypadku gdy znamy się na rzeczy, oraz nie zniszczyliśmy przy okazji panelu – wymiana gniazda ładowania to już wyższa szkoła jazdy. W tym wypadku niezbędne będzie udanie się do serwisu. Jaką cenę w nim usłyszymy? Wszystko zależy od tego, czy gniazdo zespolone jest z płytą główną urządzenia. Jeśli nie, to przyjdzie nam zapłacić około 100 złotych. Przy zintegrowanych gniazdach koszt ten może wynieść nawet kilka razy więcej.

 

Skoro już mowa o baterii to warto wspomnieć o trzecim częstym problemie nękającym użytkowników nowoczesnych telefonów, a mianowicie – szybkim rozładowywaniu się akumulatora. W tym wypadku wiele zależy od marki sprzętu. Baterie do tańszych telefonów, co logiczne, są znacznie mniej kosztowne, niż ma to miejsce np. przy najnowszych iPhonach, czy też modelach Huawei, w jakich akumulator nie może zostać wymieniony na własną rękę. Cena waha się tu od kilkudziesięciu złotych, aż do ponad 300.

Lepiej zapobiegać

 

Wielu kłopotliwych usterek i związanych z nimi kosztów możemy uniknąć w łatwy sposób. Wystarczy dobrze obchodzić się ze swoim telefonem. Co to znaczy w praktyce? Szkło ochronne, czy też etui ochroni nas skutecznie przed zniszczeniem ekranu. Nie korzystanie z telefonu w czasie ładowania pozwoli nam zapobiegać psuciu się gniazda. Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak ładujemy telefon – nie pozwalajmy mu się całkiem rozładowywać. Dzięki temu akumulator dłużej zachowa żywotność.

 

Niektórych problemów nie da się jednak uniknąć. Mowa tutaj przede wszystkim o kłopotach z systemem zainstalowanym w telefonie, zepsuciu się mikrofonu i innych nieprzewidzianych wypadkach. Zawsze jednak warto starać się zminimalizować ryzyko. Pozwoli nam to spać spokojniej i nie martwić się o to, że nasz „elektroniczny przyjaciel” może nas pewnego dnia opuścić. 😉